اجرای پروژه‌های چاه‌آزمایی

یادگیری همراه با اجرای پروژه

از سال سوم دانشگاه که درس چاه آزمایی را با دکتر رستمی در انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران گذراندم، علاقه من به این درس بوجود آمد. دلیل اصلی علاقه من به مباحث چاه آزمایی این هست که احساس می کنم علم ریاضیات دخالت بیشتری در این مبحث دارد و پشت تمام تحلیل های آن ریاضیات قرار دارد.

در سال چهارم دانشگاه تنها هدف من از مطالعه برای کنکور ارشد نفت، قبولی در دانشگاه صنعت نفت و گذراندن پروژه کارشناسی ارشد خودم در زمینه چاه آزمایی و زیر نظر دکتر عبدالنبی هاشمی بود که دقیقاً همین اتفاق هم افتاد و من به محض ورود به دانشگاه پروژه خودم را در زمینه چاه آزمایی یکی از مخازن گاز میعانی ایران تعریف کردم.

در سال اول مقطع کارشناسی ارشد با دکتر کرد آشنا شدم و کلاس حل تمرین دانشجویان سال چهارم کارشناسی در دانشکده نفت به من واگذار شد (از زحمت های ایشان و موقعیتی که برای من فراهم نمودند بسیار متشکرم).

در سال دوم مقطع کارشناسی ارشد به طور کاملا اتفاقی با یکی از مهندسان با تجربه مناطق نفت خیر جنوب آشنا شدم و موارد متعدد عملیاتی و نرم افزاری را از ایشان یاد گرفتم.

در این چند سال سعی کردم که موارد حداقلی را در علم چاه آزمایی یاد بگیرم و من تازه در ابتدای مسیر هستم. برای اینکه بتوانم آموخته هایم را به صورت کاملاً عملی و تجربه به کار ببندم، تصمیم گرفتم که با دوستانی که قصد دارند پروژه مقطع کارشناسی، ارشد و یا حتی پروژه های مستقل خود را در زمینه چاه آزمایی تعریف کنند، همکاری موثر و دوجانبه داشته باشم.

به همین جهت این دوستان می توانند با من در تماس باشند و برای تعریف و اجرای پروژه همکاری داشته باشیم و این باعث خوشحالی و پیشرفت من نیز خواهد بود. در طول مسیر اجرای پروژه با یکدیگر همکاری نموده و هر جایی را که بلد نباشم از سایر دوستانم در صنعت نفت کمک خواهم گرفت تا کار اصولی و موثری را انجام دهیم و به پایان برسانیم.

و اما خط مشی من در اجرای پروژه های چاه آزمایی بر اساس اصل بیان شده توسط نسیم طالب می باشد:

” نسیم طالب در دورانی که هنوز رکود اقتصاد جهانی در سالهای ۲۰۰۸ و سالهای پس از آن پیش نیامده بود، همیشه و همه‌جا اعلام می‌کرد که نظام بانکداری فعلی، شکننده (Fragile) است. او که همیشه معتقد بوده است باید به حرف کسانی گوش کنید که پای خودشان در تصمیم‌ و اظهارنظرشان گیر باشد، برای اثبات باورش به حرف خودش، قسمت عمده‌ی دارایی‌اش را روی معاملات آتی بازار بورس با فرض شکسته شدن نرخ‌ها سرمایه‌گذاری کرد و اتفاقاً بخش قابل توجهی از دارایی امروز او نیز از همین طریق کسب شده است.”


آموزش ویدئویی نرم‌افزار چاه‌آزمایی سفیر


تماس با من برای شروع همکاری:

Salmani.sgh@gmail.com

صادق سلمانی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code