گفت و گوی خواندنی با آقای صاحب محمدی رتبه ۵ گرایش حفاری و بهره برداری کنکور ۹۶

سلام آقای صاحب محمدی لطفا خودتو بیشتر معرفی کن . متولد کجا هستی؟ رتبه کنکور سراسری کارشناسی و رتبه کنکور ارشدت چند بوده؟ کدوم دانشگاه بودی واسه کارشناسی و رشته ی کارشناسیت چی بوده؟

با سلام خدمت شما بنده صاحب محمدی متولد یکی از روستاهای سنندج(صادق اباد)هستم . در شهرستان سقز راهنمایی و دبیرستان را تمام کردم ، ودر کنکور سراسری۹۲، با رتبه ۲۳۹ در رشته مهندسی نفت_حفاری دانشگاه صنعت نفت پذیرفته شدم . با معدل ۱۸.۶۷ کارشناسی را تمام کردم و در کنکور ارشد ۹۶،موفق به کسب رتبه ۵ در گرایش حفاری وبهره برداری شدم.

لطفا درصدهات در کنکور ارشد رو به ما بگو ؟

زبان ۲۳ و زمین ۳۲ و ریاضی ۴۵ و سنگ و سیال ۴۲.۱۱ و لاگ و تست ۴۲.۱۱ و مهندسی حفاری ۶۲.۵ و مخزن و بهره ۴۸

دلیلت واسه ادامه تحصیل چی بوده و از کی تصمیم گرفتی ادامه تحصیل بدی؟ و کی این تصمیمت رو عملی کردی؟

واقعیتش بنده از همون ترم اول میخواستم که ارشد رو در دانشگاه صنعتی شریف ادامه بدم و علاقه ی زیادی به تحصیل داشتم و از اواسط تابستون بعد از ترم شش شروع کردم و واخر ترم هفت تقریبا درس ها رو تموم کردم اما بنابه دلایلی منصرف شدم و در امریه شرکت اداره کل حفاری ، اسفند ۹۵ قبول شدم و در مصاحبه قبول شدم ، اما راستش به همین دلیل از ۲۰ اسنفد تا روز کنکور هیچ مطالعه ای برای کنکور نداشتم و بعد از اینکه امریه ما کنسل شد ، عملا حسرت این رو میخوردم که کنکور هیچ رتبه ای نمیارم ، اما باز هم لطف خدا بود و به من شانس دوباره داد و کلا کار برایم اولویت داشت و اما به نوعی مجبور به ادامه تحصیل شدم.

معدل کارشناسیت چند بوده و واسه اونایی که این مصاحبه رو میخونن بگو سطح علمیت در چه حد بوده واسه کنکور؟

بی تعارف بگم با خیلی از درس ها ارتباط خوبی برقرار کرده بودم و رنک یک دانشگاه با معدل ۱۸.۶۷ بودم و سطح عملی بسیار خوبی داشتم و عملا مفهمومی میخوندم و برای کنکور هم درس زمین شناسی یه کم اذیتم میکرد که ، در درس های تخصصی مشکل خاصی نداشتم و چون کنکور نفت هم بیشتر حفظی است ،لازم بود مرور منظم و برنامه ریزی شده داشته باشم که برای کنکور نفت هم همین مرور باعث برتری دانشجویان میشود.

درس خوندنت واسه کنکور رو به بازه های مختلف تقسیم کن و بگو میانگین چقدر در هر بازه درس میخوندی؟

در یک و ماه نیم تابستون اصلا برنامه خاصی نداشتم و تنها در اوقاتی که بیکار میشدم درس میخوندم و تا اول مهر ریاضی یک، معادلات ،سنگ و سیال را خوندم. در شروع ترم کلاس های زیادی داشتم و میانگین ۵ ساعت مفید هم نمیشد که بیشتر وقتم به درس های ترم هفت صرف میشد و درس زمین را از در اواسط پاییز شروع کردم.

در آزمون های آزمایشی شرکت میکردی ؟ چند مرحله؟ رتبه ت در آزمونهای آزمایشی به طور میانگین چند بوده؟

در هشت ازمون راهیان نفت شرکت کردم به طور میانگین رتبه ۱یا ۲ بودم.

راضی بودی از رتبه کنکورت؟ فکر میکردی رتبه ی کنکورت چند میشه؟

بله خیلی خدا رو شکر میکنم همانطور که گفتم ، فاصله ای که از درس ها گرفتم باعث شد مطالب حفظی از کنکور بشدت از یادم برود و حدس میزدم رتبه ام ۲۵ تا ۳۰ شود.

به نظرتو کنکور ۹۶ چه فرقی با کنکورهای قبلی داشت؟

شانس بسیار خوبی که داشتم ار درس زمین نفت سوالی طرح نشده بود و هم چنین درس سیال و مخزن سبک سوالات کاملا عوض شده بود و سخت تر بود برعکس در درس حفاری ،دکتر شهبازی بسیار اسون سوال داده بود.

از چه منابعی واسه کنکور استفاده کردی ؟ لطفا همه جزواتی که استفاده کردی رو بگو؟

کتابای راهیان نفت در درس لاگ ، تست و بهره برداری بسیار مفید بودن و بقیه درس ها جزوات اساتید . حفاری و گل ،شهبازی و سنگ،غضنفری و تست،جمشیدی و سیال و مخزن ،هلالی زاده و بهره،خزعلی و ریاضیات،پوران و مدرسان.

با چه درسهایی مشکل داشتی و کدوم ها رو باعلاقه میخوندی؟

درس زمین شناسی عمومی و نفت برایم خسته کننده بود و در حفظیات بسیار مشکل داشتم. درس ول تست،بهره ،مخزن و حفاری بسیار برایم لذت بخش بود.

وقت هایی که نتیجه خوب نگرفتی چطور انرژی و انگیزه خودتو حفظ کردی تا در نهایت موفق بشی؟

به خودم اطمینان داشتم و مطمئن بودم کنکور میتونم شریف قبول شم و به برنامه خودم ایمان داشتم اما نبود فرصت شغلی و جو منفی دانشکده همیشه برای همه انرژی منفی داشت.

رفتار دوستات و مخصوصا هم اتاقی هات وقتی واسه کنکور میخوندی چطور بود؟ کمک و همکاری میکردن باهات؟

بله ما یک تیم سه نفر بودیم که با یک برنامه کاملا یکسان و همکاری بسیار عالی و بی نظیر باهم درس میخودنیم و همیشه به من انرژی میدادن که خیلی مفید و موثر بود و همیشه میگفتیم سال دیگه شریف هم باید با هم اتاق بگیریم و بقیه دوستان هم همیشه به من انرژی میدادن و من رو به ادامه تحصیل تشویق میکردن.

در اخر رمز موفقیت خودتو چی میدونی؟

رمز موفقیت من تنها و تنها یادگیری مفهومی درس ها بود که مختص به ایام کنکور نبود مهم تر از همه همیشه به کار های خودم و برنامه منظمم ایمان داشتم و هیچ وقت احساس نا امیدی نمیکردم و هم چنین دوستان و هم اتاقیان خوب هم بسیار موثر بود که همیشه به من انرژی میدادن.

ان شاء الله ارشد کدوم دانشگاه هستی؟

ارشد دانشگاه شریف رشته بهره برداری.

توصیه هات واسه کنکوری های ۹۷ چیه؟

همیشه توصیه م به دوستان توکل به خدا ، یک برنامه منظم و تاکید میکنم همراه با مرور است چون مطالب کنکور نفت بسیار فرار و حفظی است و یادگیری مفهمومی هم بسیار مفید است.

از آقای صاحب محمدی که وقتشونو در اختیار ما قرار دادن کمال تشکر را داریم و برای ایشان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت و کامیابی داریم.

2 Replies to “گفت و گوی خواندنی با آقای صاحب محمدی رتبه ۵ گرایش حفاری و بهره برداری کنکور ۹۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code